Decká, ideme do galérie!

Autor: Lenka Bošková | 30.3.2011 o 23:13 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  1032x

Po tomto predbežnom ozname členom dejepisného krúžku som sa vytešovala, veď hurá, viacerí tam budú prvýkrát, učili sa o tom na dejepise (čo je to galéria), no a trošku kultúry nezaškodí... Lenže...tento oznam bol pre viacerých dosť zmätočný, pretože v KE je aj obchodné centrum s týmto názvom a tak boli vytešení, že jéééj, to bude super. Hm, šikovníci moji, neviem, ako si to spojili s náplňou nášho krúžku, ale dobre.., neskôr boli v galérii - ozajstnej, Východoslovenskej.

Častokrát rozmýšľam, pátram, čo by som deckám mohla ponúknuť z histórie tak, aby ich to zaujalo, prípadne inšpirovalo povedať o tom doma, kamarátom atď. Tak ma nedávno zaujala výstava francúzskej umelkyne Sylvie Réno - Nestrieľajte na pianistu, ktorá tvorí objekty z kartónu na mieste činu.

V galérii som si predbežne pozisťovala čo a ako, neskôr si dohodla aj lektorku. Boli nám ponúknuté aj aktuálne výstavy výtvarných diel z 19. storočia na východnom Slovensku a výstava k životnému jubileu maliara Tibora Gálla - Neúplná bilancia. Potešila som sa, že si pozrieme niečo iné, netypické a dúfala som, že to zaujme aj moje deti.

Avšak výstava Nestrieľajte na pianistu predčasne skončila deň pred naším príchodom, čo som žiakom aj s ľútosťou oznámila. Ostali nám ešte výstavy výtvarných diel, pri ktorých sa nás ochotne ujala p. Špirková, ktorá si dokonca okrem sprievodného slova pre nich pripravila aj aktivity, pomocou ktorých mohli maľby lepšie pochopiť. Bolo to veľmi fajn, obrazy tiež veľmi pekné a osobitne ma zaujali aj obrazy T. Gálla - plné farebnosti, normálne by som si jeden kúpila, keby to bola výstava predajná a keby som na to mala :)). Myslím, že sa páčili aj deckám, aj keď mi stále nešlo do hlavy, prečo keď upozorním piataka na to, že sa obrazov nemá dotýkať, min. dvakrát to porušil. No, mám čo robiť, aby som ich aspoň trošičku naučila, ako sa majú v takýchto inštitúciách správať. Niektorých.

Po rozlúčke s milou pani lektorkou ma čakalo jedno malé milé prekvapenie, a to vstup zdarma ku Dňu učiteľov. Verím, že deti mali pekný zážitok a ja osobne tieto výstavy odporúčam do vašej pozornosti, aj so žiakmi napríklad, hlavne keď sa vás ujme p. Špirková.. :).

VSG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

V Bratislave žije štvrť milióna cépečkárov. Mýtus o Petržalke neplatí

Dáta z mobilov tiež ukázali, že kancelárske centrá pojmu toľko ľudí ako stredne veľké mesto.

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

DOMOV

Asistent, ktorý sledoval Kaliňákove a Počiatkove účty, pôjde pred súd

Rybanič čelí obvineniam z porušenia bankového tajomstva.


Už ste čítali?