Objavila som ďalšie pekné miesto na zemi, ako prekvapenie pre mamu.

Autor: Lenka Bošková | 2.7.2016 o 7:00 | Karma článku: 5,32 | Prečítané:  534x

Voľakedy dávnejšie som mala len hmlistú predstavu o fialovej kvetine s charakteristickou vôňou a to takú, že existuje. Levanduľa.

Teraz, keď už pár rokov kvitne v maminej záhrade, viem, ako vyzerá i vonia, doma mám upletenú kytičku od mamy i môj prvý levanduľový olej.

Nie preto, že v súčasnosti prežívame akýsi malý levanduľový boom, no skrsla vo mne myšlienka, že taká návšteva levanduľového poľa by mamku vskutku potešila. Začala som teda pátrať, no cestovať až kdesi k Váhu, i keď sú to polia svojho času zásobujúce Slovakofarmu, veľmi neprichádzalo do úvahy. Ale našťastie, objavila som kdesi čosi včelársku rodinku pestujúcu i levanduľu tak poruke, že to už ani lepšie nemohlo byť. Na polceste za rodičmi.

Tak som chytro napísala skromnú otázočku na adresu farmy/firmy Dobrý med, či je v ich moci pomôcť mi s prekvapením pre mamu. Keď mi pani domáca, Anna Zitrická, odpísala, že áno, môžeme prísť na návštevu, len nech počkáme pár týždňov, konkrétne dva, aby levanduľa naplno rozkvitla, musím sa priznať, bola som mierne spokojná sama so sebou, tušiac milý zážitok. Lenže mi to nedalo a všetko som mame prezradila, aby vedela, na čo sa môže tešiť.... 

Návštevný deň D padol na sobotu 25. júna a hoci sme sa dohodli kvôli horúčavám na 9.00, bolo v podstate neskoro, čo nám ale nádhera prostredia vynahradila a k letu a levanduli predsa slnko a teplo patrí. Nuž, pokochajte sa a vychutnajte si, tak, ako sme si užívali aj my:

 

Čarovné zákutie vytvorené na mieste bývalého smetiska a družstva. Je tam krásne, levanduľu dopĺňajú bylinky, ovocné kry, brezy, orechy a blízky včelín. Lavička volá každého návštevníka oddýchnuť si, len tak posedieť v tieni...Jednoducho krása.

Verím, že mame sa páčilo, čo tam videla a pani Zitrickej som vďačná sa ochotu od prvotnej komunikácie až po sprievodné slovo počas našej návštevy, už aj preto, že sme prišli v sobotu.

...včeličky. Hoci sú na fotke len tri, bolo ich tam omnoho viac, ale zvládli sme to aj my, aj ony v pohode. Spoločnosť nám tiež robili motýle :).

...v šírom svete, je moja rodná zem. Tých kútov je tam viac, no krása.

 

 

 Odchádzali sme spokojné, obohatené nielen o zásoby medu, ale i o pekný zážitok, energiu do budúcich dní. Teraz mám chuť pestovať levanduľu...:)))

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pluralita v Smere a Kmotrík s Dankom na večné časy (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.


Už ste čítali?